ІІІ Міжнародний симпозіум «Нові горизонти анестезіології, інтенсивної терапії критичних станів та лікування болю» відбувся 23-24 жовтня 2019 року в місті Дніпро. Біля 400 фахівців анестезіологів та інтенсивних терапевтів з різних куточків України прийняли участь у заході. Як завжди Симпозіум відзначився дуже насиченою та цікавою науковою програмою. Протягом 2-х днів в 4-х конференц залах Культурно-ділового центру «МЕНОРА» проходили наукові секції, семінари та майстер класи. Це стало можливо в першу чергу завдяки участі в симпозіумі великої кількості українських та закордонних експертів. Цьогорічний Симпозіум став безпрецедентним за кількість іноземних гостей – спікерів. Ми дуже вдячні професорам та доцентам Зєєву Голдіку (Ізраїль), Олександру Іосковичу (Ізраїль), Олександру Злотніку (Ізраїль), Дмитру Чумаченко (Франція), Михайлу Дубілєту (Ізраїль), Сергію Шандру (Молдова), Руслану Болтага (Молдова-Великобританія), Іону Чесову (Молдова) та Олегу Арнауту (Молдова) за згоду приїхати ти прийняти участь в Симпозіумі.
Серед найбільш цікавих та важливих тем наукової програми Симпозіуму «Нові горизонти анестезіології, інтенсивної терапії критичних станів та лікування болю» слід відзначити: Панельну дискусію «Підготовка і безперервна освіта анестезіолога в різних системах охорони здоров'я Європи: Схід зустрічає Захід (Великобританія, Ізраїль, Франція, Німеччина - Молдова, Румунія, Сербія, Україна)»; Наукові секції: «Прискорена реабілітація хворих після операцій», «Лікування гострого і хронічного болю», «Безпека хворого під час анестезії» та «Шок, інфузійна терапія». Справжнім подарунком для слухачів стали зіркові лекції «Образ анестезіолога» та «Європейський диплом в анестезіології та інтенсивної терапії погляд в майбутнє» Президента ESA на протязі 2-х років (2015 - 2016 роки), Голови екзаменаційної комісії Європейського диплому з анестезіології та інтенсивної терапії (EDAIC) професора Зєєва Голдіка. Також зіркова лекція «Кровозамінники з газотранспортною функцією» Член-кореспондент НАН та НАМН д.мед.н, професор Л.В. Новицької-Усенко. Під час Симпозіуму відбулася низка майстер класів, а саме: «Тотальна внутрішньовенна анестезія з інфузією за цільовою концентрацією»; «Використання УЗД допплерівського дослідження серця в периопераційному періоді» у виконанні асистента кафедри анестезіології та інтенсивної терапії ДМА А.М. Машина.
Вже традиційно під час Симпозіуму пройшла науково-навчальна секція для медичних сестер анестезистів. В програмі секції майстер клас «АLS (спеціалізовані прийоми підтримки життя) – рекомендації 2018 року», круглий стіл: «Можливі та «неможливі» ускладнення під час догляду за хворими у ВАІТ», семінар: «Принцип роботи, клінічне значення, використання та догляд за апаратурою контролю стану пацієнта в ВАІТ» та багато інших цікавих презентацій та обговорень.
Ми висловлюємо велику подяку всім спонсорам та партнерам ІІІ Міжнародного симпозіуму «Нові горизонти анестезіології, інтенсивної терапії критичних станів та лікування болю» за допомогу та підтримку.
Запрошуємо до участі в ІV Міжнародному симпозіумі «Нові горизонти анестезіології, інтенсивної терапії критичних станів та лікування болю», який відбудеться у жовтні 2020 року.