Майстер клас для анестезіологів та інтенсивних терапевтів


Протягом 2012-2013 років Громадською організацією «АРМЕД» було проведено 9 майстер класів одного з ведучих фахівців з анестезіології та інтенсивної терапії, д.м.н., професором Царенко Сергієм Васильовичем (Москва).

Царенко Сергій Васильович

  • Доктор медичних наук, лікарь вищої категорії
  • Головний реаніматолог Лікувально-реабілітаційного центру Росздраву
  • Професор кафедри невідкладної медицини Російської Медичної Академії Післядипломного Навчання
  • Керівник курсу анестезіології-реаніматології Факультету Фундаментальної Медицини МДУ ім. М.В. Ломоносова
  • Автор 140 наукових робот, 2 монографій, член редколегії 3 центральних медичних журналів.

З 2004 року по наступний час він організував та провів дев’ять  майстер класів з нейрореаніматології та респіраторної підтримки. Сергій Васильович один з співавторів російського протоколу інтенсивної терапії важної черепно-мозкової травми.

З 2000 року Царенко С.В. прочитано 120 лекцій по проблемі нейрореаніматології, штучної вентиляції легенів, антибіотикотерапії, штучного харчування, організації допомоги при масових катастрофах. Географія лекцій – від Південної Каліфорнії на заході до Владивостока на сході, Від Стокгольма на півночі до Ташкента на півдні.

Будучі визнаним експертом в питаннях надання допомоги хворим що знаходяться у критичному стані Сергій Васильович представив увазі реаніматологів України декілька фрагментів свого великого (тижневого) майстер класу, який регулярно проходить у Москві.

Були розглянуті теми фармакотерапії у нейрореаніматології, раціональної антибіотикотерапіх, ШВЛ в нейрореаніматології, артеріальної гіпертензії при гострому інсульті та ряд інших. Нажаль в один день, а саме стільки тривав кожен майстер клас, неможливо вмістити всю інформацію, яку так бажали отримати українські лікарі.

Тим не менш,  найбільш проблемні теми були розглянуті, відповіді на найбільш гострі питання були отримані та саме цінне, що професор Царенко люб’язно надав всем бажаючим матеріли своїх презентацій. Крім цього, деякі, найбільш удачливі учасники майстер класів отримали в подарок від Сергія Васильовича декілька екземплярів його книжок.

Майстер класи пройшли у містах: Івано-Франківськ, Одеса, Дніпропетровськ, Вінниця, Кишенев (Молдова), Харків, Луганськ, Львів, Донецьк. Загалом в майстер класах прийняли участь більше 3 000 анестезіологів та інтенсивних терапевтів України.

На думку учасників, високий науковий рівень майстер класів, їх сугубо практична спрямованість, об'єктивність та незаангажованість роблять їх незамінними для практичних лікарів.